مقالات

شامپو لورال اصل و تقلبی
fake or genuine L'Oreal shampoo

شامپو لورال

چگونگی تشخیص تقلبی یا اصل بودن شامپو لورال :

در دنیای امروز برند ها و کمپانی های بسیار قوی ای وجود دارند که محصولات آرایشی و بهداشتی را با بهترین کیفیت ممکن تولید و در سراسر جهان توضیع میکنند . به علت تنوع بالای محصولات از جمله شامپو لورال ، افرادی سود جو وارد بازار شده و نمونه تقلبی محصول را در میان جنس اصلی به فروش میرسانند . حالا میخواهیم در این مقاله از چگونگی تشخیص تقلبی یا اصل بودن محصولات لورال بپردازیم .

برند لورال L’Oreal :

برند لورال ( L’Oreal ) یکی از اولین و بهترین برند های لوازم آرایشی و بهداشتی میباشد . در سال 1907 اوژن شولر اولین رنگ موی جهان را اختراع کرد ؛ او نام این رنگ مو را اورئال (Auréole) گذاشت و تا یک سال به فروش این محصول جدید و پرطرفدار با نام تجاری ” شرکت رنگ موی بی ضرر فرانسوی “پرداخت . بعد از گذشت یک سال تصمیم به ارتقاع دادن شرکت خود و ثبت برند افتاد و در سال 1909 برند لورال ( L’Oreal ) به ثبت رسید .

تمرکز محصوولات شرکت لوازم آرایشی و بهداشتی لورال بر محصولاتی چون رنگ مو ، کرم های ضد آفتاب و مراقبت از پوست ، عطر و لوازم آرایشی است . اما تحقیقاتی در زمینه مهندسی بافت ، درماتولوژی و تولید دارو های شیمیایی انجام میدهد و همچنین در حوضه فناوری نانو دارای بالا ترین تعداد ثبت اختراع در ایالت متحده آمریکا است .

شامپو لورال

محصول تقلبی با اصل چه تفاوتی دارد ؟ 

همه محصولات آرایشی و بهداشتی تولید شده توسط برند های اصلی دارای استاندارد ها و ترکیبات خاصی هستند . بسیاری از آن ها قابل تشخیص برای عامه جامعه نیستند و باید در آزمایشگاه متوجه تفاوت آنها شد ، اما همه ی محصولات خصوصیات ظاهری ای دارند که قابل تشخیص برای همه ما است . امروزه شرکت هایی که محصولات تقلبی تولید و توضیع میکنند خصوصیات ظاهری محصولات را تا حد امکان رعایت کرده و یک محصول با تفاوت های ریز با نمونه اصلی تولید میکنند . علاوه بر خصوصیات ظاهری استاندارد های لازم برای تولید محصول را رعایت نکرده و از ترکیباتی متفاوت و غیر استاندارد استفاده میکنند .

وجود محصولات تقلبی از جمله شامپو لورال در بازار باعث آسیب رسیدن به پوست و موی مصرف کننده گان میشود و اعتماد مردم نسبت به برند اصلی را کم میکند . بسیاری از مردم مقصر وجود محصولات تقلبی و آسیب های آن را برند اصلی میدانند ، اما اگر ما با آگاهی لازم خرید را انجام دهیم با محصولات تقلبی و آسیب های ناشی از آنها مواجه نمیشویم .

شامپو لورال L’Oreal  :

شرکت لورال تکنولوژی‌های جدید و پیشرفته را برای تولید محصولات خود انتخاب کرده و محصولات لورال همیشه با بهترین کیفیت ها ارائه میشود و رضایت مشتری هایش را حسابی جلب میکند . از لوازم های بهداشتی لورال میتوان به شامپو لورال ، ماسک مو ، کرم های مرطوب کننده ،ژل های شست و شو و … اشاره کرد . موضوع این مقاله شامپو های لورال میباشد ؛ شامپو های این برند تنوع زیادی دارند لورال شامپو های مناسب انواع مو را تولید میکند و خواص بسیار زیادی را در هر یک از آنها میگنجاند ، برای مثال شامپو های مخصوص موهای بلند ، رنگ شده ، خشک چرب و معمولی با خواصی از قبیل ضد ریزش ریزش ترمیم ، مرطوب کننده و … .

شامپو لورال

سه روش کلی تشخیص تقلبی یا اصل بودن لوازم آرایشی و بهداشتی :

لازم است همه ما آگاهی لازم را نسبت به تقلبی یا اصل بودن نه تنها لوازم آرایشی و بهداشتی ، بلکه همه محصولات داشته باشیم تا بتوانیم کمک کوچکی به جلو گیری از تولید و توضیع محصولات تقلبی داشته باشیم .

سه روش کلی در لوازم آرایشی و بهداشتی وجود دارد که شامل بارکد ، برچسب زرد اصالت کالا و بچ کد . دانستن چگونگی کارکرد این سه مورد به شما کمک میکند خرید بهتر و با کیفیت تری داشته باشید .

بارکد شامپو لورال :

هر محصول بارکد خاص خودش را دارد که از سمت چپ سه رقم اول نشان دهنده کشور سازنده آن محصول است .

شامپو لورال

شما میتوانید به راحتی با خواندن سه رقم اول بارکد از سمت چپ متوجه کشور سازنده محصول شوید و با اسکن کردن بارکد روی محصول اطلاعات بیشتری درباره محصول کسب کنید .

برچسب زرد اصالت کالا در شامپو لورال :

بعضی از محصولات قاچاق و مسافری برچسب زرد را ندارند ، این برچسب نشانه اصالت است و فقط به محصولات اورجینال تعلق میگیرد . 

شامپو لورال

با تراشیدن برچسب خاکستری رنگ و با استفاده از سامانه پیامکی  20008822  میتوانید از اورجینال بودن محصول خود مطمئن شوید .

بچ کد شامپو لورال :

یک برچسب روی کالا است که شامل یک سری اطلاعات از قبیل سری ساخت ، تاریخ تولید و تاریخ انقضای محصول است .
شما میتوانید با استفاده از بچ کد در سایت های معتبر از اورجینال بودن محصول مورد نظرتون مطمعن شوید .
نکته جالت و قابل ذکر بچ کد این است که تاریخ اتقضای برخی محصولات که روی بسته بندی مشخص نشده اند را میتوانید از بچ کد روی محصول ببینید .

شامپو لورال سری اکسپرت پروفشنال

شامپو لورال

  • مهم ترین فرق تقلبی یا اصل بودن شامپو لورال سری اکسپرت پروفشنال رنگ بدنه این محصول است که در نمونه اصلی رنگ بنفش براق است اما در نمونه تقلبی کاملا براق نیست و بیشتر به مات نزدیک است.
  • پایین بدنه شامپو لورال کلمه پروفشنال (Professional)  درنمونه اصلی با رنگ سفید نوشته شده است اما در نمونه تقلبی محصول این کلمه با رنگ  زمینه بنفش نوشته شده است.
  • رنگ محصول اصلی سفید صدفی است و قوام بیشتری دارد اما در نمونه تقلبی این محصول مایع کدر و بی رنگ میباشد و قوام کمتری دارد.

درباره محصول شامپو لورال سری اکسپرت پروفشنال :

شامپو لورال سری اکسپرت پروفشنال ( Loreal Professional Serie Expert Shampoo ) صاف و لخت کننده مو است و که حاوی کراتین و امگا 6 و 3 میباشد . این محصول مناسب موهای وز و مجعد است و از وز شدن مو ها تا 4 روز جلو گیری میکند .شامپو لورال مناسب خانم ها میباشد و درخشان و براق کننده مو است و دارای حجم 300 میلی لیتری است .

شامپو لورال سری توتال ریپر 

شامپو لورال

  • پایین کلمه توتال ریپیر (Total Repair) در نمونه اصلی شامپو لورال کلمه Advanced Repairing Shampoo نوشته شده است اما در نمونه تقلبی کلمه Advanced وجود ندارد و فقط Repairing Shampoo نوشته شده است .
  • لوگو موجود روی این شامپو لورال دارای یک مربع زرد رنگ است که رنگ سفیدی از زیر آن بیرون آمده است در نمونه تقلبی رنگ سفید حالت محو شده دارد اما در نمونه اصلی حالت درخشش نور دارد و دایره های سفید ریزی نیز در آن دیده میشود .
  • در نمونه اصلی کلمه Damaged Hair در کادری قرمز رنگ نوشته شده است اما در نمونه تقلبی محصول این کلمه داخل هیچ کادری نیست .
  • رنگ محصول اصلی سفید صدفی است و قوام بیشتری دارد اما در نمونه تقلبی این محصول مایع کدر و بی رنگ میباشد و قوام کمتری دارد.

درباره محصول شامپو لورال سری توتال ریپر : 

شامپو لورال سری توتال ریپر ( Loreal Total Repair Shampoo ) مناسب موهای آسیب دیده و ضعیف است و از ریزش و شکنندگی مو جلو گیری میکند و باعث کدری ، موخوره و زبر شدن مو نمیشود . این محصول موهای آسیب دیده و ضعیف را نیز ترمیم و باز سازی میکند . حجم این شامپو لورال 250 میلی لیتر است .

نتیجه گیری : 

در این مقاله سعی کردیم برای جلو گیری از ایجاد آسیب ها ناشی از استفاده محصولات تقلبی ، آگاهی شمارا نسبت به این امر افزایش دهیم . بنا بر این از این به بعد میتوانیم با توجه به بارکد ، برچسب زرد اصالت کالا و بچ کد خود را از خرید شامپو لورال و یا محصولات تقلبی حفظ کنیم و از مزایای انواع محصولات لورال بهره مند شویم . توجه داشته باشید که استفاده از محصولات تقلبی شامپو لورال میتواند باعث آسیب های جبران ناپذری برای پوست و مو شود . حال میتوانید با در نظر گرفتن تفاوت دو شامپو لورال نام برده شده و دیگر محصولات با مدل های تقلبی آنها ، از محصولات اورجینال استفاده کنید .

شما میتوانید برای مشاهده و خرید لوازم آرایشی و بهداشتی لورال ( L’Oréal ) به سایت تیارا شاپ مراجعه کنید .

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید